Kasvattajat

Tähän osioon on koottu kasvattajien yhteystietoja. Jos suunnittelet venäjänsinisen kissan ostamista, ota yhteyttä kasvattajiin. He vastaavat mielellään kysymyksiisi venäjänsinisestä rodusta ja pennun hankkimisesta.


FI*Albergan

Venäjänsinisiä kissoja kasvattava FI* Albergan on FIFe-rekisteröity kasvattajanimi.

Yhteystiedot

Merja Mäkinen, Espoo

puh. +358 50 919 7135

albergan@pp1.inet.fi


FI*BlueLair's

Yhteystiedot

Päivi Oja, Oulu

puh. +358 50 349 2692

ojapaivi@gmail.com


FI*CATTLEYAS

Yhteystiedot

Matti Vähäkuopus & Jaana Tuononen, Tuusula

puh. +358 50 303 2563

m.a.vahakuopus@gmail.com


Hana-Bi venäjänsiniset on helsinkiläinen kissala. Pentueita meille syntyy 1 - 2 pentuetta vuosittain. Asumme viihtyisästi Keskuspuiston laidalla, Maunulassa. Kasvatukseni tavoitteita on kasvattaa terveitä, hyväluonteisia ja mutkattomia venäjänsinisiä kissoja sekä pitää rotu terveenä ja elinvoimaisena.
Rakkaudesta kissaan, Marianna Ripatti

 

Yhteystiedot

Marianna Ripatti, Helsinki

puh. +358 50 587 4054

marianna.ripatti@hanabi.fi


FI*IvanaKallio's

Yhteystiedot

Helinä Vaarala

puh. +358 44 576 9225

helina.vaarala(at)welho.com


FI*LolCat's

Kaisa Savolainen

Kirnukuja 6 A 6

70780 Kuopio

puh. +358 50 3626 260

lolcats.cattery@gmail.com


IT*Primalux

Yhteystiedot

Francesco Cinque

Milano, ITALIA

francesco_cinque@fastwebnet.it


FI*SARAITSHIKIN

Yhteystiedot

Sara Viuha, Vantaa

puh. +358 40 535 6078

sara@saraitshikin.net


FI*SINI-HILKAN

Yhteystiedot

Aili Santaholma, Ylivieska

puh. +358 50 376 3322

aili.santaholma@omanetti.fi


FI*Sinnelli

YHTEYSTIEDOT

Nelli Brovko, Niittylahti

puh. +358 44 290 1215

nellibrovko1966@gmail.com


FI*SUSANSSIN

Yhteystiedot

Susanna Gunnar, Kotka

puh. +358 50 413 3932

susanna.gunnar@kymp.net


FI*ZARIN

Yhteystiedot

Sari Kulha, Helsinki

puh. +358 40 574 3788

sari@zarin.net


TICA & CFA -kasvattajat

 

KATZENHOF (CFA, TICA)

Yhteystiedot

Mette-Maaria Saarela

puh. +358 45 116 1008

mettemaaria.saarela(at)gmail.com